kolmapäev, 29. mai 2013

Minu puzzle!

Koostasin veebipõhise puzzle, mille tegemiseks kasutasin veebilehte http://www.flash-gear.com/puzzle/





provided by flash-gear.com

Küsitluse tulemused!


Mõni aeg tagasi koostasin ma küsitluse söögiharjumuste kohta. Selle leiate eelnevate blogipostituste hulgast. Siin on aga selle küsitluse tulemused!
 
Kokku vastas mu küsitlusele 6 inimest, neist 5 naist ja 1 mees. Nende keskmine vanus oli 21,8 aastat.

·         Kuuest inimesest kolm eelistab väljas söömist ja kolm kodus söögi valmistamist

·         50% vastanutest käib väljas söömas 1-2 korda nädalas; 16,7% käib väljas söömas 3-4 korda nädalas; 16,7% ei käi üldse väljas söömas ja 16,7% käib väljas söömas kuus korra

·         4 inimest kulutavad väljas söömisele tavaliselt kuni 10 eurot; 2 inimest kulutavad tavaliselt kuni 5 eurot; 1 inimene kulutab nii palju, kui hetkel võimalik on

·         4 inimest on väljas söömise hinna-kvaliteedisuhtega enam-vähem rahul; 2 inimest väga rahul ei ole

·         Väljas käies eelistatakse süüa salateid, sushit, pastat, praadi, burgereid, friikartuleid. On mainitud ka, et eelistus sõltub meeleolust

·         Kodus eelistatakse teha erinevaid lihtsaid toite, praade ja suppe

·         4 inimest on nõus, et väljas söömine on kallim kui kodus; 2 inimest on sellega enam-vähem nõus ning üks inimene arvab, et see oleneb olukorrast

·         Küsimuste ülesehituse, loogilise järjestuse ja pikkuse kohta ütlesid kõik kuus inimest, et on väga hea

Ma arvan, et tulemustest saab teha üsna selged järeldused inimeste söömisharjumuste kohta. Küsitluse täitjad hindasid ka ise küsitlust väga heale tasemele. Sellest järeldan ma, et küsitlus oli lihtsasti täidetav ja huvitav.
 
Päikest! :)

kolmapäev, 22. mai 2013

Ristsõnad, töölehed, diplomid!

Nuputamise ülesanded on minu jaoks kõige põnevamad. Tänu sellele ainele sain ka ise teada, kuidas internetis töölehti ja ristsõnu valmistada. Tulevikus külastan neid lehekülgi kindlasti jälle, sest see on väga kiire ja mugav viis ägedate töölehtede tegemiseks!

Siin siis minu esimene katsetus :) Selleks kasutasin ma http://www.wordsearchmaker.net/

Leia värvide nimetused!

Make Your Own Word Search

Esitlused, videod, animatsioon!

Siin on minu loodud slaidiesitlus



 
Ja siin üks õpetlik video lastele :)

 




Minu ja Killu tehtud animatsioon! Alguses oli mõte animatsiooni tegemisest väga hirmutav, kuid kõik läks üle ootuste hästi :) Ja meie arust tuli tulemus päris äge!


Hea nõu sõbrale!

Internetis leidub väga palju materjali. Kahjuks kõik ei ole väga hea kvaliteediga ning vahel on väga raske eristada tõde väärast. Ma lisan siia mõned toredad netileheküljed, kust lasteaiaõpetaja abi võib saada :)

http://www.teatoimeta.ee/OPPEMANGUDE_KOGU___200_mangu_685.htm - sellelt aadressilt leiab huvitavaid ideid õppemängudeks ja Tea ja toimeta lehelt saab ka muud põnevat lugemist!

http://ajakiri.lastekaitseliit.ee/ - huvitavat ja kasulikku lugemist nii õpetajale kui ka lapsevanemale

https://www.facebook.com/pages/Materjalid-lasteaia%C3%B5petajatelelapsehoidjatele/151596808337355 - materjale lasteaiaõpetajale (abiks ideede puudusel, kui vaja meisterdada vahendeid või näiteks peenmotoorikat arendada)

http://taheke.delfi.ee/ - huvitavat lugemist õpetajale ja põnevaid mänge lastele


Päikest! :)

Minu ideed joonistusprogrammide kasutamiseks lasteaia õppetöös

Joonistusprogrammid olid lapsepõlves minu suured sõbrad. Minu arust oli väga paeluv see, et lihtsate liigutustega saab teha ägedaid kujundeid ja pilte. Sama paeluv tundus mulle see, et kui midagi välja ei tulnud, siis sai selle nii kergesti ära kustutada.
Joonistusprogrammi on hea kasutada õpetajal, et lastele huvitavaid töölehti/värvimislehti valmistada. Ka lapsed leiaksid joonistusprogrammist endale palju huvitavaid aspekte, aga selleks oleks vaja teha põhjalik eeltöö.

Ma tegin tutvust Paint ja Gimp joonistusprogrammidega ning nendest kahest meeldis mulle kindlasti rohkem Paint. Osalt kindlasti selle pärast, et olen seda varem kasutanud ning see programm on väga lihtne. Ka Gimp tundus lihtne ja asjalik, kuid mõned asjad jäid mulle alguses siiski arusaamatuks. Pärast mõningast ringi vaatamist ja harjutamist sain kõikidest probleemidest jagu.

Proovisin Paintis ka töölehte teha


Piltide kasutamine lasteaias

Kuidas saab kasutada pilte lasteaia õppeprotsessis?

Lasteaias saab pilte kasutada mitmel viisil. Kindlasti kasutatakse pilte töölehtedel. Pilte kasutatakse ka õppetegevustes (jutustamine, osutamine, joonistamine). Pilte võib ka kasutada rühmaruumi kaunistamiseks, mis võib täita ka õppetegevuse eesmärke.

Millised on erinevused ja plussid-miinused paberkandjal piltide ja veebipõhiste piltide kasutamisel?

Ma arvan, et paberkandjal pilte on lastel mugavam kasutada, kuid pidev printimine on ebaotstarbekas. Kindlasti saab lastega ka arvutist pilte vaadata, kuid mõnda asja ei saa aruvutiga asendada ja on vaja pilte paberkandjal. Isiklikult mina eelistan lasteaias paberkandjal piltide kasutamist, kuigi arvutiga oleks kõik kiirem, lihtsam ja kättesaadavam.

Pane kirja nii oma ideed ja mõtted tulevikuks kui ka senised kogemused.

Senini olen ma aru saanud, et lastele meeldivad rohkem pildid, mis on pandud tugevamale alusele (nt papp), sest õhukest paberit on väikestel lastel halb käsitseda. Praktikal panin tähele, et lastele meeldivad väga igasugused pildikaardid. Isiklikult ma veebipõhiseid pilte ei kasutanud, kuid seda tahaksin ma edaspidi kindlasti proovida.


Koostasin lastele ka ühe töölehe





Päikest!

Küsitluse loomine

Täna sain esimest korda internetipõhise küsitluse loomist proovida. Kasutasin selleks www.connect.ee keskkonda. Sain jälle ühe vajaliku kogemuse juurde ja kindlasti läheb mul seda oskust ka tulevikus vaja :)

Minu söömisharjumuste teemaline küsitlus asub siin: http://www.connect.ee/uuring/298155085/

Head vastamist!



Täitsin ka võrdlustabelit nelja erineva internetikeskkonna kohta, kus saab teha küsitlusi.


 
Connect
SurveyMonkey
GoogleDocs
eFormular
Küsitluste/uurimuste arv
3
piiramatu
piiramatu
piiramatu
Küsimuste arv ühes küsitluses
10
10
piiramatu
piiramatu
Küsimuse liike
10
15
7
8
Maksimaalselt küsimusi uurimuste kohta
10
piiramatu
piiramatu
piiramatu
Vastajate arv
50
100
piiramatu
10 (edasi on tasuline)
Küsitluse kujunduse muutmine
-
+
+
+
Küsitluse lisamine oma veebilehele
link
link
link
Saab lisada viite oma kodulehele
Andmete kogumine (viisid)
e-mail, lingi jagamine
Lingi jagamine, e-mail, facebook, twitter
e-mail, facebook, twitter, veebilehe kaudu
e-mail, lingina kodulehel, võib viidata reklaamis, paberkujul
Tulemuste kokkuvõte
graafik
Graafik, tabel
Diagramm, tabel
Tabelid, diagrammid, tulemused ühes failis
Tulemuste allalaadimine
Saab alla laadida excelisse
Tulemuste salvestamine on automaatne
Tulemused salvestatakse googledocsi
Tulemusi saab salvestada pdf või docx failina

reede, 5. aprill 2013

Teema 1 - Sissejuhatus

Ootused ja soovid ainele

Ma valisin selle aine kuna üha rohkem tööd tehakse ära arvutiga ja arvutil on juba praegu tähtis roll lasteaia töös ja kindlasti see roll ajaga ka suureneb. Ma tahan ise kõigega hakkama saada ja seega ei taha ka tulevikus arvutit puudutavates asjades kellegile lootma jääda.
Ma ootan sellelt ainelt erinevaid huvitavaid ülesandeid, et minu teadmised arvuti võimalustest kasvaksid. Ma olen näinud huvitavaid õppematerjale, blogisid ja filme, mille tegemiseks on kasutatud arvutit. Ma loodan, et siin loengus saan juurde teadmisi, et ka ise oskaksin neid asju teha.
Õpetajalt ja kaaslastelt ootan eelkõige mõistvat suhtumist ja põnevaid ülesandeid/töid.

Oskused ja kogemused

Arvuti ei ole alati mulle suur sõber olnud, kuid viimase aasta jooksul olen ma arvuti kohta palju uut juurde õppinud ja seega tunnen end nüüd selles vallas kindlamalt. Kindlasti ei ole ma ekspert ja arvuti juures on väga palju asju, mis mulle veel raskusi valmistavad, aga arvutit nähes ma enam ära ei kohku :)
Arvutit kasutan ma pigem internetis käimiseks, aga tihti tuleb ette ka Microsofti programmide kasutamist (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint jne).
Kuna ma lastega töötanud ei ole ja endal lapsi ka ei ole, siis arvuti ja laste vallas mul kogemusi napib. Ainuke kogemus selles vallas on mul õe lastega. Olen nendega kasutanud arvutit erinevate nuputamist vajavate mängude mängimiseks (nt hiljuti mängisin kaheksa aastase poisiga Minesweeperit, mis minu arust arendab väga palju loogikat).

Arvuti kasutamise plussid ja miinused töös lastega

Arvutil on palju plusse ja miinuseid. Arvuti kasutamise oskus tuleb lastele muidugi kasuks, sest arvuti muutub järjest populaarsemaks ja praegu läheb peaaegu igal pool seda oskust tarvis. Arvuti avab lastele uue teadmiste maailma, sest arvutis on lõpmata palju informatsiooni. Kui seda õigesti ära kasutada ja seda lastele õpetada, siis on sellest tulevikus palju kasu.
Arvuti kasutamise negatiivne pool võib olla see, et arvutis olemise aeg pärsib laste aktiivse liikumise aega. Negatiivne on ka see, et arvuti võib tekitada sõltuvust ja seega kaob laste huvi muude tegevuste vastu.
Õpetaja peab plusse ja miinuseid kaaluma ja need tasakaalu viima. Laste suhtumist arvutisse mõjutab suuresti see, mida neile õpetatakse.

 

Minust!

Tere! Mina olen 20-aastane Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari tudeng. Õpin esimesel kursusel alushariduse pedagoogiks. See eriala on mind huvitanud juba väga ammu ning nüüd olen kindel, et sai õige valik tehtud.

Pärit olen ma suvepealinnast Pärnust, kus ma kogu oma elu elanud olen. Ma arvan, et ma olen üsna rõõmsameelne, kohusetundlik ja julge tüdruk. Südamelähedaseks on mulle alati olnud sportimine ja eriti just ujumine.

Selle blogi olen ma loonud aine "Arvuti lasteaias" raames ja siia hakkan ma postitama kõiki selle aine raames tehtavaid töid. Varem ma blogi pidanud ei ole ja seetõttu ei tea ma täpselt mida sellelt oodata. Loodetavasti hakkab see mulle väga meeldima ning siis saan ma siia ka edaspidi häid materjale ja huvitavaid leide postitada.